Mrazivě zábavné aktivity: firemní akce v zimě

2. ledna 2024

Zima nemusí znamenat útlum firemních aktivit. Naopak. Může být příležitostí k obohacujícím týmovým setkáním v méně vytížené části roku. V článku se zaměříme incentivní aktivity, které na jižní Moravě můžete zažít v chladných měsících.  

Což takhle si zasportovat?  

V Česku jsou pouze tři specializované haly na curling. Dvě v Praze a jedna v Brně. Najdete ji v areálu Nové Zbrojovky a věřte, že poměřit síly s partou kolegů v tomto, u nás ne moc rozšířeném, sportu je skvělá zábava. Kde jinde byste si dovolili “zamést” se šéfem?  

Máte blíž k rychlým kolům? V Brně máme největší krytou motokárovou dráhu na Moravě. Z ranku adrenalinových aktivit se dále nabízí kryté lezecké stěny, paintball – ať už indoor nebo outdoor, nebo třeba lasergame. Ve Znojmě nedávno otevřela nová aréna, která se pyšní přídomkem nejmodernější laser game haly v Evropě! Možná tomu nebudete věřit, ale běhání mezi světelnými překážkami ve vestě se speciálními senzory za rytmů hudby, kterou si sami vyberete, si s kolegy užijete a královsky se pobavíte. Další možností zabavit se i při nepříznivém počasí je virtuální realita. Její téměř neomezené možnosti najdete ve Znojmě a samozřejmě i v Brně.  

Tip pro nejodvážnější: Kurz otužování ve stylu Wim Hofa přímo v Brně. Najde se ve vaší společnosti pár statečných, kteří si troufnou do ledových vod Svratky?  

Nejen láska prochází žaludkem 

Dobré jídlo a pití je také výborným tmelem pracovního kolektivu. A možností je víc než chutí na indickém trhu s kořením. Podle preferencí svého týmu si vyberte společný kurz vaření. Pusťte se do tajů exotických kuchyní, zdokonalte se v české klasice, upečte spolu makronky nebo vyzkoušejte veganské recepty. A to buď v některém z kuchařských studií v Brně nebo u vás doma.  

Vyznavače kofeinu a kvalitní kávy nasměrujeme na cupping nebo na zážitkové pražení kávy. Brno je mekkou kaváren s výběrovou kávou a tento trend se dávno přelil do celého regionu. Je z čeho vybírat a my vám rádi poradíme.  

Jižní Morava je ale především synonymem moravského vína. A nemusí být zrovna léto nebo podzim a zelené vinice, abyste si aktivity spojené s vínem naplno užili. Pozvěte hosty nebo kolegy třeba na slepou degustaci. Pod dohledem sommeliéra se naučíte poznávat charakteristické znaky jednotlivých odrůd. U degustace zažijete spoustu zábavy a ještě příště ve společnosti zaperlíte svými znalostmi. Už jste někdy slyšeli o vinařském casinu? Skvělá zábava pro firemní týmy a právě tam například zúročíte, co jste se naučili při sedánku se sommelierem.  

Některá vinařství pro návštěvníky připravují různorodý program i v zimních měsících. Někdy je to pravá moravská zabijačka, jindy procházka s opékáním špekáčků na závěr.  Pro milovníky zlatavého moku doporučíme ten správný pivovar podle vašich preferencí. Exkurze do výroby, ubytování s wellness nebo dokonce pivní lázně? Nic není nemožné. 

Chytrá zábava na míru  

Kdo by neznal legendární AZ kvíz! Věděli jste ale, že si Aleše Zbořila se sadou otázek ušitých přesně na míru vaší společnosti můžete pozvat na firemní večírek nebo třeba jako doprovodný program na konferenci? Chytrá zábava, kterou zabodujete u všech věkových kategorií.  

Z podobné kategorie jsou oblíbené pub kvízy, které se rozhodně nemusí omezovat na prostředí hospod. K formátu pub kvízu přidejte trochu logických hádanek a šifer a máte program Cryptomania Pub. Ve vaší zasedačce nebo oblíbené restauraci, s týmem profíků za zády.  

Firemní program v kódech a šifrách 

Pokud je právě luštění šifer a záhad tím, co vás baví, a zároveň se chcete hýbat nebo pobýt na čerstvém vzduchu, zapátrejte v nabídce únikových her a treasure huntů. Venkovní hry, při kterých týmy vybavené tablety luští hádanky a postupně pokračují k cíli, jsou rozesety po celé jižní Moravě. I únikové hry už najdete i v menších městech, dokonce mohou přijet za vámi, kamkoli si řeknete.  

Wellnessbuilding 

A na závěr zase zvolníme. Zimní období přímo vybízí ke zpomalení a k péči o tělo i ducha. Odměňte tým po náročném roce wellness zážitkem. Míst s kouzelnou atmosférou, kde zrelaxujete a kam se vejde i větší kolektiv, máme několik. A nejen v Brně.  

Možnosti zábavných aktivit jsou nekonečné a chladné počasí vás vůbec nemusí omezovat. Obraťte se na nás a společně vybereme aktivitu, která vašemu týmu padne jako ulitá. Posílíte týmového ducha a užijete si jižní Moravu naplno.