Ambasadorský program

25. června 2024

Ve světě convention bureaux žádná novinka, v Česku doposud funguje pouze v Praze. To se teď chystáme změnit.

Podstatou je spolupráce convention bureau s vybranými odborníky z akademického a vědeckého světa. Ti využívají své know-how a konexe k podpoře pořádání odborných kongresů v daném místě, v našem případě v Brně, potažmo na jižní Moravě.

Díky spolupráci s ambasadory z různých oblastí můžeme cíleně oslovovat relevantní cílové skupiny a přilákat do Jihomoravského kraje prestižní mezinárodní akce. Naší metou je zvýšit nejen počet kongresů a oborových akcí, ale i jejich kvalitu.

Foto: Společně, o.p.s.

Kdo je ambassador?

Ambasadory se mohou stát vědci, akademici, zástupci profesních asociací a komor, globální firmy a instituce, i organizátoři kongresů a konferencí. Všichni sdílí jedno: hluboké znalosti ve svém oboru a zájem o propagaci Brna a jižní Moravy jako ideální destinace pro pořádání odborných akcí. Jsou hrdými Brňany a nebojí se svůj region a jeho vyspělost ukázat světu a své odborné komunitě.

Jaké benefity program ambasadorům nabízí ?

Dokážeme ambasadorům podat pomocnou ruku a sejmout z nich starosti s organizací konference. Pomůžeme s bidovacím procesem, se sestavením rozpočtu, s výběrem lokací a doprovodného programu. Budeme asistovat při vyjednávaní dotací a finančních prostředků od města apod. Předáme kontakty na agentury, které kongresy profesionálně zajišťují.

Společná cesta k rozvoji odborných konferencí

Pomáháme akademikům, aby se mohli plně soustředit na svou práci a aby mohli výsledky svého výzkumu šířit dál. Oni nám a celému regionu naopak pomohou tím, že sem přivedou návštěvníky odborné konference, kteří s sebou v ideálním případě vezmou i rodiny a prodlouží si pobyt na jižní Moravě. Společně přilákáme další odborné akce, protože prestiž Brna jako kongresového inovativního města poroste. Zkrátka symbióza, na jejíchž základech bude vzkvétat celý jihomoravský region.