Sportovní aktivity

Je libo single trail nebo wakeboard? Kánoe nebo raft? Vyzkoušíte zorbing nebo paintball? U nás si každý najde aktivitu, která mu padne.

Cyklistika

Jižní Morava je ráj cyklistů. Ze sedla můžete poznat celou jižní Moravu. Vyrazte na Lichtenštejnské stezky a projeďte křížem krážem celý Lednicko-valtický areál. Vyjeďte si mezi vinice na Moravských vinařských stezkách nebo prozkoumejte okolí Novomlýnských nádrží. Dvanáct set kilometrů cyklotras, které se táhnou po celé jižní Moravě toho mají nachystáno spoustu.

Rovinky, poklidné tempo a upravené stezky vám zní jako nuda? Pak hurá na moravské single traily plné adrenalinu. Pokud se single trailem teprve začínáte doporučujeme začít na pump trackové dráze a pak směle do terénu. Skvělé single traily najdete v Moravského krasu, boskovickém Sportparku nebo v Trail of Life Lučina. Kilometry zážitků na jihomoravských cyklotrasách čekají až je objevíte.

Lezectví

Máte život takzvaně na karabině? To pro vás je lezectví jako dělané. Klasické skalní lezení na vás čeká na Žaludové skále a Martince. Trénovat můžete na stěnách v brněnském Komecu, na Klajdě nebo v Olympii. A pro kopec srandy v lanovém centru si jděte do lanového centra Proud a Jungle Parku.

A co se se na chvíli proměnit v jeskyňáře? Na speleoferatě v Moravském krasu vás vybaví přilbou, čelovkou a jištěním a vypraví vás na cestu plnou propastí, úzkých průlezů, visutých žebříků a houpajících se traverz. Pokud se vám v jeskyních zalíbí, pusťte se do průzkumu Rudického propadání na speleokurzu s místními jeskyňáři.

Voda

K čemu moře, když máme přehrady. Můžete na ně vyplout vyhlídkovou lodí nebo vyrazit na šlapadla. Na Nových Mlýnech doporučujeme kemp Merkur, kde vyzkoušíte wakeboarding, windsurfing i kiteboarding. Za tou nejteplejší a nejčistější vodou jeďte na Vranovskou přehradu, které místní přezdívají „Moravský Jadran“.

Jen plout a kochat se okolím můžete na Baťově kanále. Naskočte na výletní loď nebo si pronajměte motorový člun a plavte se z Otrokovic až do Skalice. Jestli potřebujete k životu rytmus, budou se vám líbit plavby dračích lodí. Jejich závody probíhají třeba na Svratce, Dyji nebo Brněnské přehradě. Jadran nejadran, na vlnách jižní Moravy si užije každý.

Adrenalinové sporty

Na jižní Moravu se sjíždí milovníci nejen vína, ale také adrenalinu. Fanoušci MotoGP rozhodně nesmí vynechat brněnský Autodrom a jeho slavný Masarykův okruh. Tady můžou fandit automobilovým i motocyklovým závodníkům, a ti odvážnější dokonce zažít rychlou jízdu na vlastní kůži. Kart Arena Brno láká na tratě plné zatáček a adrenalinu. Čtyřkolky, motokáry i pitbike tu už netrpělivě čekají na své jezdce.

Pokud máte rádi vojenskou techniku, pak určitě zamiřte do Army Parku Ořechov a otestujte tady své střelecké dovednosti. Je libo vzduchovka, malorážka nebo spíš samopal? Volba zbraně je na vás. Kondičku si můžete zvýšit na opičí dráze. A nakonec se třeba můžete naučit ovládat vojenskou minohledačku.